Duyurular

 

GÜÇ  BİRLİĞİNE  DAVET

Değerli Şeker Emekli Dostları,


Derneğimizin 3.yılında(21.Ocak.2020) bizlere destek olan Üyelerimiz, 2023 yılı aidatını 120TL olarak İşbank Mithatpaşa Şb. TR30 0006 4000 0014 2281 1477 40 hesabına ödeyebilirler.

Tüm Emekli Dostlarımızı da ÜYE olmaya ve Cumhuriyetimizin 100.yılı sürpriz etkinliklerimizde birlikte olmaya çağırıyoruz.

(TckNo+Doğ.Yılı  bilginizi bize-0505-5892640 telefona-M.Nuri Yıldırım-iletmeniz yeterli)

Şeker Emekli Derneği
Yönetim Kurulu


ŞEKER ve ŞEKERCİLER ALBÜMÜ

*HEDEFİMİZ**26.Kasım.2023*


Değerli Şekerci Dostlar,
Şeker Emekli Derneği olarak, Cumhuriyetimizin 100ncü yılında Şeker Sanayi’nin tarihsel değerini hatırlatmak düşüncesiyle bir çalışma yapmak arzusundayız. 


Anılarımızı yaşattığımız fotoğraflarımızı , küçük notlar  eşliğinde bir ALBÜM’de birleştirmek, kalıcı bir eser ile tarihimizi gelecek nesillere aktarmak amacındayız.


Siz; son 50-60 yıla emeği geçmiş tüm emekli dostlar veya yakınları olarak, fotoğraf albümlerinizden, kişi ve mekanları vurgulayan fotoğraflarınızı bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.


Fotoğraflarınızı dijital ortama aktarmamız için kısa bir süre paylaşmanız gerekecektir. 


Sizlere doğrudan ulaşarak yol alacağız. Bu nedenle lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İLETİŞİM:
1-Mehmet Nuri YILDIRIM-5055892640
2-Süleyman AKGÜÇ-5337677011

3-Şükrü KUTLUAY-5462650594


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
Bir Dostun Ardından...

 

 

 

Bir Dostun Ardından...

 

 

 

Günlük Basından...:

 


”CHP’yi ziyaret eden MHP il yöneticisi görevden alındı”


“MHP Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Mevlüde Yalçıner, CHP İlçe Başkanı Ebru Uzun'u makamında ziyaret etmesinin ardından görevden alındı.” 


Nisan ayının ilk günlerinde bu tuhaf haberi basında gördüğümde pek yadırgamadım, beklenen sıradan bir davranış diye düşündüm.

 

Ama, bir hanımın bir hanım rakibini ziyaretinin; eşinin vefatı nedeniyle üzüntülerini paylaşma amaçlı olduğunu öğrenince ne düşüneceğimi bilemedim. 


Ülkemin güzel insanları nasıl bu hale geldi?  Biz gerçekten bu kadar mı insanlıktan çıktık! 


Tabi ki hayır! 


Bizi bu kadar insanlığımızdan çıkarmak için bunca uğraşmalarına karşın, bu haber böyle manşetlere çıkabiliyor ve tepkiyle karşılanıyorsa, bu çabaları boşa çıkmış ve de insanlık kazanmış demektir.

 

 

 

*** 
Bu olay üzerine; “Şeker’li Anılar” adıyla başlattığımız yeni bölümümüzün ilki,  arkadaşlık ve dostluk adına benden olsun diye düşündüm...
***

 

 

Siyasette her görüşün kendi mahallesinde hüküm sürdüğü, mahallelerin keskin sınırlarla ayrıldığı zor günlerde üniversite sonrası TürkŞeker’ deki ilk lojman yaşamı günlerimde tanıştığımız dostumdu.


Siyaseten ayrı, hatta karşı mahallelere mensuptuk.

 

Meslek gereği yakın iş ilişkimiz de olmadığı için birbirimizle pek yakınlığımız da olmadı doğal olarak.


BİM müdürlüğüm ve Genel Müdürlük binasındaki ilk günlerimizde sadece mesai arkadaşı olduğumuz ve yakın arkadaşlığımızın olmadığı dostlardandı.


Hem iyi bir çay sever olmam ve hem de iş gereği konuk zenginliğim sayesinde de çaycıların her daim uğramadan geçmediği biri de olmuştum kısa zamanda. Çok sayıda dost ile bu keyifli çay sohbetleri, iş yoğunluğu arasında teneffüs dakikaları gibi gelirdi. 


Bu teneffüslerde, kahve sever dostlara bende bazen nescafe ile eşlik ederdim ki bu alışkanlığım da uykusuz üniversite gecelerinden kalmadır.

 

 

Onunla kısa zamanda nescafe arkadaşı olmuştuk ve sanki mahallelerimizin yüksek duvarları da gittikçe alçalmaya başlamıştı.

 

Keyifli sohbetlerimizin konuları güncel siyaset üzerine de uzanırdı doğal olarak. Ara sıra ters düştüğümüz olurdu, ama hep bir noktada birleşir ve nescafe’ mizi içmeden de olmazdı.


Anlaşamadığımız bir tek konu vardı aramızda, ki uzun yıllar karşılıklı değişmez diyalog konumuz olmuştu...


Bana, “şu kadar gündür görüşemedik, bu nedenle bana nescafe borcun birikti, 20 oldu 30 oldu” şeklinde takılır, ben de her seferinde rakama itiraz ederdim ve neşelenirdik...

 

Müşavirlik günlerimizde de aynı ritüel, hatta diğer arkadaşların da zaman zaman dahil olduğu muhabbet yıllarca sürdü gitti...


Ta ki, bir Salı simitçi buluşmamızda yine nescafe borçlarımın çok biriktiğini söylediğinde aklıma muzipçe bir yanıt vermek geldi.

 

Hemen müsaade isteyip yakın bir dükkandan bir kavanoz nescafe alıp verdim ve tüm birikmiş borçlarımı sildiğimi söyledim.

 

Uzun uzun gülüşmüştük. 

 

Sonraki günlerde Emekli Derneğimizin kuruluş sürecinde de hiç tereddütsüz maddi manevi desteğiyle Kurucular Kurulunda  Başkan Yardımcısı olarak birlikteliğimiz sürdü...


Ta ki, pandemi yasaklarının sosyal hayatımızı kısıtladığı ve Salı buluşmalarımıza uzunca bir ara verdiğimiz günlerde, ani bir şekilde aramızdan ayrılıverinceye kadar...


Son yolculuğuna uğurlamaya bile gidemediğimiz, karşı mahallenin dürüst, özü sözü bir ağabeyi, kocaman adam, can dostumuz Naip Coşkun...

 


Benim de canım uzun zamandır pek nescafe çekmiyor...

 

 

İyi Bayramlar Dileklerimle...

 

 

Süleyman AKGÜÇ
Ankara; Nisan.2022

 ŞEKER 'li ANILAR...
Okunma Sayısı: 534


18.206.48.243
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ömer Tonğ
Başta Süleyman Akgüç beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese kalbi teşekkürler

ZEKAİ SERİNKER
Merhabalar... Faaliyetlerinizi ve sizden haberleri bugüne kadar sosyal medyadan takip ediyorduk. Gelecekte ki doğal üyeniz olarak, tüm emeklilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Selamlar...

HASAN KALE
Emeği geçenlere teşekkürler. Başlangıç için iyidir. Daha iyi olacacağına inanıyorum. Umarım dernek binasına da kavuşuruz.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top