Duyurular

 

GÜÇ  BİRLİĞİNE  DAVET

Değerli Şeker Emekli Dostları,


Derneğimizin 3.yılında(21.Ocak.2020) bizlere destek olan Üyelerimiz, 2023 yılı aidatını 120TL olarak İşbank Mithatpaşa Şb. TR30 0006 4000 0014 2281 1477 40 hesabına ödeyebilirler.

Tüm Emekli Dostlarımızı da ÜYE olmaya ve Cumhuriyetimizin 100.yılı sürpriz etkinliklerimizde birlikte olmaya çağırıyoruz.

(TckNo+Doğ.Yılı  bilginizi bize-0505-5892640 telefona-M.Nuri Yıldırım-iletmeniz yeterli)

Şeker Emekli Derneği
Yönetim Kurulu


ŞEKER ve ŞEKERCİLER ALBÜMÜ

*HEDEFİMİZ**26.Kasım.2023*


Değerli Şekerci Dostlar,
Şeker Emekli Derneği olarak, Cumhuriyetimizin 100ncü yılında Şeker Sanayi’nin tarihsel değerini hatırlatmak düşüncesiyle bir çalışma yapmak arzusundayız. 


Anılarımızı yaşattığımız fotoğraflarımızı , küçük notlar  eşliğinde bir ALBÜM’de birleştirmek, kalıcı bir eser ile tarihimizi gelecek nesillere aktarmak amacındayız.


Siz; son 50-60 yıla emeği geçmiş tüm emekli dostlar veya yakınları olarak, fotoğraf albümlerinizden, kişi ve mekanları vurgulayan fotoğraflarınızı bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.


Fotoğraflarınızı dijital ortama aktarmamız için kısa bir süre paylaşmanız gerekecektir. 


Sizlere doğrudan ulaşarak yol alacağız. Bu nedenle lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İLETİŞİM:
1-Mehmet Nuri YILDIRIM-5055892640
2-Süleyman AKGÜÇ-5337677011

3-Şükrü KUTLUAY-5462650594


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ


Sayın ŞEKER Dostları,

 

Bizler; 20 yıl önce bir kaç emekli abimizin özlem gidermek amacıyla Salı günleri buluşması ile başlayıp, zamanla çoğalarak 40-50 kişilik Salı Çay-Simit grubuna dönüşen ve sonunda Yemekli buluşmalarımızda 150 kişiyi aşan Şeker Sanayii Emeklileri olarak; sonunda “ŞEKER SANAYİİ EMEKLİLERİ KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ” çatısı altında buluşmanın keyif ve gururunu yaşamaktayız.

 

Çalışma yaşamının bir döneminde Şeker Sanayii’nden yolu geçen, ama mutlaka kendini ŞEKERci olarak ifade eden; her meslekten, her yaştan, bay, bayan tüm emeklilerimizi öncelikle aktif ÜYE olarak aramızda görmeyi arzu ediyoruz.

 

Resmi kuruluşumuz 21.Ocak.2020 günü olmakla beraber, uzun zaman öncesinden gelen birlikteliğimizde, şu an aramızda olamayan ve isimlerini sayamadığımız tüm eski dost ŞEKERcileri saygı ve özlemle anarak, hep birarada yolumuzun açık ve aydınlık olmasını dileriz.

 

Bugünlere gelmemizin ilk tohumları, Ankara’da Salı toplantılarımızla atılmış olsa da; 2400 kişiyi buluşturan “ŞEKER SANAYİİ EMEKLİLER KULÜBÜ” facebook grubu, en önemli itici gücümüz olmuştur.

 

Birbirini tanıyan tanımayan çok sayıda ŞEKERcinin, büyük bir aile olarak bu ortak platformda buluşup haberleşmemiz, anılar tazelememiz bizlere ışık tutmuştur.

 

Bu büyük aileyi özveriyle bir arada tutan değerli arkadaşlarımıza teşekkürlerimiz sonsuzdur.

 

Farklı biçimlerdeki bu birliktelikleri; çeşitli kültür, sanat nitelikli aktivitelerle resmi bir çerçevede zenginleştirebilmek amacıyla, arkadaşlarımızın düşünsel olarak başlattığı çalışmaları, resmi bir kimlikle taçlandırmak da bu güne ve bizlere kısmet olmuştur. 

 

Amacımız ; hep birlikte bizlere yakışacak güzellikte çalışmalar yapmak ve öyle anılmaktır.

 

Temennimiz; bizden sonraki gençlerin de bayrağı teslim alarak daha güzel işlerle yola devam edilmesi ve güzel eserler ortaya çıkarılmasıdır.

 

Güç birliği içinde, tüm özverili çaba ve çalışmalarımızda kolaylık ve başarı dileklerimizle, saygılarımızı sunarız.

 

YÖNETİM KURULU

 

 

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ömer Tonğ
Başta Süleyman Akgüç beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese kalbi teşekkürler

ZEKAİ SERİNKER
Merhabalar... Faaliyetlerinizi ve sizden haberleri bugüne kadar sosyal medyadan takip ediyorduk. Gelecekte ki doğal üyeniz olarak, tüm emeklilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Selamlar...

HASAN KALE
Emeği geçenlere teşekkürler. Başlangıç için iyidir. Daha iyi olacacağına inanıyorum. Umarım dernek binasına da kavuşuruz.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top