Duyurular

 

OLAĞAN GENEL KURUL DUYURUSU:

 ŞEKER SANAYİİ EMEKLİLERİ

KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

Ankara,13.Ocak.2022

Dernekler Yasası uyarınca, kuruluş sonrası ilk altı ay içinde yapılması zorunlu olan 1.nci Olağan Genel Kurulumuz, Pandemi koşulları nedeniyle gecikmeli olarak;

Sandal Lokantası- Mithatpaşa cad. No:16, Ankara; adresinde, 01.Şubat.2022 Salı saat 14:00 tarihinde aşağıdaki gündem ile yapılacaktır.

Çoğunluk sağlanamaması durumunda, Toplantı 08.Şubat.2022 Salı- günü aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır. 

 

Yönetim Kurulu

 

GÜNDEM

1. Açılış ve yoklama

2. Atatürk ve Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı.

3. Divan oluşturulması

4. Üyelik Aidatı belirlenmesi

5. Tüzük Değişikliği-Yönetim Kurulu üye sayısı artırılması

6. Yeni Yönetim ve Denetim Kurulları seçimi

7. Gündem dışı İstek ve Öneriler

8. Kapanış  


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,6069   18,6404
EURO 19,4073   19,4423
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ


Sayın ŞEKER Dostları,

 

Bizler; 20 yıl önce bir kaç emekli abimizin özlem gidermek amacıyla Salı günleri buluşması ile başlayıp, zamanla çoğalarak 40-50 kişilik Salı Çay-Simit grubuna dönüşen ve sonunda Yemekli buluşmalarımızda 150 kişiyi aşan Şeker Sanayii Emeklileri olarak; sonunda “ŞEKER SANAYİİ EMEKLİLERİ KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ” çatısı altında buluşmanın keyif ve gururunu yaşamaktayız.

 

Çalışma yaşamının bir döneminde Şeker Sanayii’nden yolu geçen, ama mutlaka kendini ŞEKERci olarak ifade eden; her meslekten, her yaştan, bay, bayan tüm emeklilerimizi öncelikle aktif ÜYE olarak aramızda görmeyi arzu ediyoruz.

 

Resmi kuruluşumuz 21.Ocak.2020 günü olmakla beraber, uzun zaman öncesinden gelen birlikteliğimizde, şu an aramızda olamayan ve isimlerini sayamadığımız tüm eski dost ŞEKERcileri saygı ve özlemle anarak, hep birarada yolumuzun açık ve aydınlık olmasını dileriz.

 

Bugünlere gelmemizin ilk tohumları, Ankara’da Salı toplantılarımızla atılmış olsa da; 2400 kişiyi buluşturan “ŞEKER SANAYİİ EMEKLİLER KULÜBÜ” facebook grubu, en önemli itici gücümüz olmuştur.

 

Birbirini tanıyan tanımayan çok sayıda ŞEKERcinin, büyük bir aile olarak bu ortak platformda buluşup haberleşmemiz, anılar tazelememiz bizlere ışık tutmuştur.

 

Bu büyük aileyi özveriyle bir arada tutan değerli arkadaşlarımıza teşekkürlerimiz sonsuzdur.

 

Farklı biçimlerdeki bu birliktelikleri; çeşitli kültür, sanat nitelikli aktivitelerle resmi bir çerçevede zenginleştirebilmek amacıyla, arkadaşlarımızın düşünsel olarak başlattığı çalışmaları, resmi bir kimlikle taçlandırmak da bu güne ve bizlere kısmet olmuştur. 

 

Amacımız ; hep birlikte bizlere yakışacak güzellikte çalışmalar yapmak ve öyle anılmaktır.

 

Temennimiz; bizden sonraki gençlerin de bayrağı teslim alarak daha güzel işlerle yola devam edilmesi ve güzel eserler ortaya çıkarılmasıdır.

 

Güç birliği içinde, tüm özverili çaba ve çalışmalarımızda kolaylık ve başarı dileklerimizle, saygılarımızı sunarız.

 

YÖNETİM KURULU

 

 

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ömer Tonğ
Başta Süleyman Akgüç beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese kalbi teşekkürler

ZEKAİ SERİNKER
Merhabalar... Faaliyetlerinizi ve sizden haberleri bugüne kadar sosyal medyadan takip ediyorduk. Gelecekte ki doğal üyeniz olarak, tüm emeklilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Selamlar...

HASAN KALE
Emeği geçenlere teşekkürler. Başlangıç için iyidir. Daha iyi olacacağına inanıyorum. Umarım dernek binasına da kavuşuruz.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top